Vojvodovo  stránky o bývalé české obci v Bulharsku

vojvodovo-obrazem   Film Michala Pavláska „Druhé Vojvodovo: myslet obrazem“ byl již promítán na několika různých akcích, přednáškách i festivalech. Porota festivalu AntropoFEST jej vybrala mezi 15 snímků tohoto ročníku. Film bude na programu festivalu v sobotu 31. ledna 2015 v 18:20 večer v pražském kině Bio OKO.

sumne-stopy-i

Česká televize

   Cyklus Šumné stopy autorské dvojice Lipus – Vávra se věnoval odkazu českých architektů ve světě. V jednom z dílů věnovanému stopám české architektury v Bulharsku se tvůrci pořadu věnovali také Vojvodovu.

bardarski-geran-eu-logo   V roce 2015 jsme do Bulharska vyrazili v celkovém počtu osmi osob: Marek Jakoubek s manželkou Lenkou a oběma dcerami, Bořivoj Kňourek, Petr Klepáček a paní Anna Svobodová s vnukem Milanem Sehnálkem. Součástí této vojvodovské výpravy byla také návštěva obcí banátských Bulharů: Bardarského Geranu a Asenova. V Bardarském Geranu jsme se setkali s jeho starostkou Svetlanou Karadžovou, která o naší návštěvě napsala zprávu na internetové stránky této obce.

desant-1-ii   Bulharský internetový týdeník „Desant" uveřejnil článek o výzkumu Marka a Lenky Jakoubkových. Jedná se o opis článku Ekateriny Erzievy „Как трудолюбиви земеделци основаха чешко село в България“, který vyšel dříve na internetových stránkách Agronovinite.com.

btvnovinite   Bulharská televizní stanice bTV odvysílala 4. října 2020 pořad s názvem „Войводово: Чешкото село в България през спомените на последните наследници“. Na webových stránkách televize bTV – btvnovinite.bg – byl k tomuto pořadu uveřejněn článek. Televizní reportáž z Vojvodova se vzpomínkami pana Ludvíka Kopřivy a Penky Georgiové i zmíněný článek přinášíme také na našich stránkách.

agronovinite-logo   Na stránkách Agronovinite.com, které přinášejí v Bulharsku informace z oblasti zemědělství byl uveřejněn článek o Vojvodovu s názvem „Как трудолюбиви земеделци основаха чешко село в България“ (Jak pracovití zemědělci založili českou vesnici v Bulharsku), autorkou je Ekaterina Terzieva.

vojvodovo cesky venkov v bulharsku i   Todor Božinov, Bulhar, který Vojvodovo v minulosti fotografoval a také o něm napsal heslo na Wikipedii, založil internetový blog „kashkaval tourist“ o cestovním ruchu v Bulharsku a na Balkáně. Na blogu uveřejnil článek s názvem „6 míst, u kterých nebudete věřit, že jsou v Bulharsku". Jedním z těchto míst je Vojvodovo, aneb, jak jej Todor Božinov nazval, „český venkov v Bulharsku“. Blog je v angličtině, přinášíme překlad části o Vojvodovu.