Kamarádky z Belinců vzpomínaly

Zleva: Tinka Švejdová, Kateřina Filipová, Ludmila Čolaková, Růžena Karbulová a Karel Karbula   V roce 2010 se díky stránkám Vojvodovo.cz uskutečnilo setkání čtyř kamarádek z Belinců: Ludmily Čolakové, rozené Kňourkové a sester Kateřiny Filipové, Tinky Švejdové a Růženy Karbulové, za svobodna sester Čížkových. K této svým způsobem výjimečné události se vracíme krátkou reportáží a několika fotografiemi.

Read more...

Expedice Belinci 2010 (3)

Vojvodovo ze Suvatu   V roce 2010 podnikli Marek Jakoubek, Lenka J. Budilová, Kateřina Filipová a Bořivoj Kňourek cestu do Bulharska. Přestože hlavním cílem byly Belince, nemohli vynechat návštěvu Vojvodova. Jaké bylo Vojvodovo v roce 2010? Čtěte dále.

Read more...

Expedice Belinci 2010 (2)

Božidar Popov   V první části reportáže z naší letošní cesty do Bulharska jsme vás zavedli do obce Belinci v severozápadní části Bulharska, do které se v roce 1935 přestěhovala část vojvodovských Čechů. Asi 50 km od Belinců leží město Šumen, ve kterém jsme navštívili Božidara Popova, syna bývalého vojvodovského kazatele Simeona Popova. Dalším cílem expedice pak byla obec Sesek, nebo spíše pokus o její nalezení.

Read more...

Expedice Belinci 2010 (1)

Thumbnail image   Marek Jakoubek i Lenka Budilová jsou v Bulharsku doslova „jako doma“. Jejich letošní druhá návštěva však byla přece jen trochu odlišná. Nejeli totiž sami. Společně s nimi cestovali do Bulharska také paní Kateřina Filipová a Bořivoj Kňourek, administrátor těchto stránek. „Expedice Belinci 2010“, jak byla cesta s mírným nadhledem nazvána, měla tři hlavní cíle: návštěvu obce Belinci, uskutečnění pokusu o nalezení zaniklé české obce Sesek a návštěvu Vojvodova. V tomto článku si můžete přečíst o první části cesty, jejímž cílem byly Belinci. 

Read more...