Film o Vojvodovu na festivalu AntropoFEST

vojvodovo-obrazem   Film Michala Pavláska „Druhé Vojvodovo: myslet obrazem“ byl již promítán na několika různých akcích, přednáškách i festivalech. Porota festivalu AntropoFEST jej vybrala mezi 15 snímků tohoto ročníku. Film bude na programu festivalu v sobotu 31. ledna 2015 v 18:20 večer v pražském kině Bio OKO.
 
Podrobnosti najdete na stránkách festivalu AntropoFEST.
  

Číst dál...

Svatební hostina ve Vojvodovu

   Na stránkách „O kus dál" (www.okusdal.eu), které vydává Komise pro evangelizaci a domácí misii při OK v ČR vyšel článek o vojvodovské svatební hostině. Na základě textu Vladimíra Míčana jej zpracoval Josef Červeňák. Přinášíme plné znění článku. Původní článek na stránkách „O kus dál“ si můžete přečíst zde.

Číst dál...

Šumné stopy

sumne-stopy-i

Česká televize

   Cyklus Šumné stopy autorské dvojice Lipus – Vávra se věnoval odkazu českých architektů ve světě. V jednom z dílů věnovanému stopám české architektury v Bulharsku se tvůrci pořadu věnovali také Vojvodovu.

Číst dál...

Vojvodovo na bulharském internetu 2

desant-1-ii   Bulharský internetový týdeník „Desant" uveřejnil článek o výzkumu Marka a Lenky Jakoubkových. Jedná se o opis článku Ekateriny Erzievy „Как трудолюбиви земеделци основаха чешко село в България“, který vyšel dříve na internetových stránkách Agronovinite.com.

Číst dál...

Ženy byly jako motýli

Český rozhlas

Logo webových stránek krajane.netLogo Český rozhlas 7   Přepis rozhovoru Marka Jakoubka a Lenky Budilové v Českém rozhlase 7, na stanici Radio Praha z roku 2010.

Číst dál...

Vojvodovo a Bardarski Geran

 

bardarski-geran-eu-logo   V roce 2015 jsme do Bulharska vyrazili v celkovém počtu osmi osob: Marek Jakoubek s manželkou Lenkou a oběma dcerami, Bořivoj Kňourek, Petr Klepáček a paní Anna Svobodová s vnukem Milanem Sehnálkem. Součástí této vojvodovské výpravy byla také návštěva obcí banátských Bulharů: Bardarského Geranu a Asenova. V Bardarském Geranu jsme se setkali s jeho starostkou Svetlanou Karadžovou, která o naší návštěvě napsala zprávu na internetové stránky této obce.

Číst dál...

Řeka života (Vzpomínání Aloise Filipa)

twr-logo

radio7-logoTrans World Radio

   Audio záznam vzpomínání Aloise Filipa v rozhlasovém vysílání stanice Trans World Radio v roce 2009.

Číst dál...

Vojvodovo na bulharském internetu

agronovinite-logo   Na stránkách Agronovinite.com, které přinášejí v Bulharsku informace z oblasti zemědělství byl uveřejněn článek o Vojvodovu s názvem „Как трудолюбиви земеделци основаха чешко село в България“ (Jak pracovití zemědělci založili českou vesnici v Bulharsku), autorkou je Ekaterina Terzieva.

Číst dál...