Potřebovali bychom nové Vojvodovo

lenkova-i   Gorjana Lenkova, atašé z Velvyslanectví Bulharské republiky pronesla na přednášce Marka a Lenky Jakoubkových v pražském Klementinu krátký příspěvek. Pozitivně laděný text nás zaujal a uvádíme jeho přepis.

Read more...

Přednáška Vojvodovo v Národní knihovně ČR

klementinum-7709-i   V zasedacím sále Národní knihovny ČR v budově Klementina v Praze se 14. března 2012 od 17:00 hodin uskutečnila přednáška Lenky a Marka Jakoubkových s názvem „Vojvodovo. Česká obec v Bulharsku“. Přednášku pořádala Slovanská knihovna a Bulharský kulturní institut v Praze. .

Read more...

Vojvodovo 2011 (2)

Pohled na Vojvodovo   V prvním díle reportáže z naší cesty do Bulharska jste s námi navštívili Vojvodovo, vojvodovské obyvatele a Orjachovo. Ve druhém díle se můžete seznámit s blízkým vojvodovským okolím, s naším druhým pokusem nalézt obec Sesek a společně pak navštívíme Šumen a vojvodovského kazatele pana Popova.

Read more...

Vojvodovo 2011 (1)

vojv2011-spolecna-s   V roce 2010 absolvovali tvůrci tohoto webu cestu do Bulharska, jejímž hlavním cílem byly Belince. V roce 2011 na ni navázali druhou společnou cestou, z níž většinu času strávili ve Vojvodovu a jeho okolí. Účastníků bylo celkem šest: Lenka a Marek Jakoubkovi s dcerou Barborkou, Bořivoj Kňourek, Michal Pavlásek a Gabriela Fatková.

Read more...